RGC0603DTC100R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 12 815
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
100 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RGC0603DTC100R
DigiKeys produktnummer
738-RGC0603DTC100RTR-ND - Remsa och spole (TR)
738-RGC0603DTC100RCT-ND - Remsbit (CT)
738-RGC0603DTC100RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC0603DTC100R
Beskrivning
RES 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RGC0603DTC100R Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)