RGC0402FTD100R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Vishay Dale
Nytt hos DigiKey
Bilden för RGC0402FTD100R är inte tillgänglig
RGC0402FTD100R
DigiKeys produktnummer
738-RGC0402FTD100R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC0402FTD100R
Beskrivning
RES, 0402, 100 OHM, 1%, 100 PPM,
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RGC0402FTD100R Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)