KAL50FB3R00
DigiKeys produktnummer
KAL50FB3R00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KAL50FB3R00
Beskrivning
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 50W
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 Ohms ±1% 50W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KAL50FB3R00 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Förpackning
Bulk
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Flänsar
Resistans
3 Ohms
Storlek/dimension
L 1,968" x B 1,140" (49,99 x 28,96mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,641" (16,28mm)
Effekt (Watt)
50W