KAL25FB3R00
DigiKeys produktnummer
KAL25FB3R00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KAL25FB3R00
Beskrivning
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 25W
Detaljerad beskrivning
3 Ohms ±1% 25W Trådlindad Chassimonterade resistorer
EDA-/CAD-modeller
KAL25FB3R00 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Resistans
3 Ohms
Storlek/dimension
L 1,062" x B 1,080" (26,97 x 27,43mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,577" (14,66mm)
Effekt (Watt)
25W