KAL25FB10R0
KAL25FB10R0
KAL25FB10R0
DigiKeys produktnummer
KAL25FB10R0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KAL25FB10R0
Beskrivning
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 25W
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±1% 25W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KAL25FB10R0 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±30ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Förpackning
Bulk
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Flänsar
Resistans
10 Ohms
Storlek/dimension
L 1,062" x B 1,080" (26,97 x 27,43mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,577" (14,66mm)
Effekt (Watt)
25W