HVCB2010FDD10M0 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Stackpole Electronics Inc
I lager: 1 846
Datablad
10 MOhms ±1% 1W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Hög spänning, fuktbeständig, pulstålig Tjock film
Stackpole Electronics Inc. HVC Series High-Voltage Precision Chip Resistors | Datasheet Preview
HVCB2010FDD10M0
DigiKeys produktnummer
HVCB2010FDD10M0TR-ND - Remsa och spole (TR)
HVCB2010FDD10M0CT-ND - Remsbit (CT)
HVCB2010FDD10M0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HVCB2010FDD10M0
Beskrivning
RES 10M OHM 1% 1W 2010
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
HVCB2010FDD10M0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,100" (5,08 x 2,54mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,76mm)