HVCB1206FKC100K
DigiKeys produktnummer
HVCB1206FKC100KTR-ND - Remsa och spole (TR)
HVCB1206FKC100KCT-ND - Remsbit (CT)
HVCB1206FKC100KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HVCB1206FKC100K
Beskrivning
RES 100K OHM 1% 1/3W 1206
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Hög spänning, fuktbeständig, pulstålig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
HVCB1206FKC100K Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)