HCS3920FTL200
DigiKeys produktnummer
738-HCS3920FTL200TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-HCS3920FTL200CT-ND - Remsbit (CT)
738-HCS3920FTL200DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCS3920FTL200
Beskrivning
RES 0.0002 OHM 1% 5W 3920
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.2 mOhms ±1% 5W Chipresistor 3920 (metrisk 1052) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCS3920FTL200 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
3920 (metrisk 1052)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,402" x B 0,205" (10,20 x 5,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,084" (2,13mm)