HCS1206FTL300
DigiKeys produktnummer
HCS1206FTL300TR-ND - Remsa och spole (TR)
HCS1206FTL300CT-ND - Remsbit (CT)
HCS1206FTL300DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCS1206FTL300
Beskrivning
RES 0.0003 OHM 1% 2W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.3 mOhms ±1% 2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCS1206FTL300 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,053" (1,35mm)