CSSK3637FTL500
DigiKeys produktnummer
738-CSSK3637FTL500TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-CSSK3637FTL500CT-ND - Remsbit (CT)
738-CSSK3637FTL500DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSSK3637FTL500
Beskrivning
RES SHUNT, 3637, 0.0005 OHM, 1%,
Detaljerad beskrivning
500 µOhms ±1% 3W Chipresistor Icke standard AEC-Q200, strömavkänning Metallelement
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Storlek/dimension
L 0,360" x B 0,378" (9,14 x 9,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,039" (0,98mm)