CSSK3637FT6L00
DigiKeys produktnummer
738-CSSK3637FT6L00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSSK3637FT6L00
Beskrivning
RES 0.006 OHM 1% 3W 3637
Detaljerad beskrivning
6 mOhms ±1% 3W Chipresistor Icke standard Strömavkännande Metallelement
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,360" x B 0,378" (9,14 x 9,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,039" (0,98mm)