CSSH2728FT30L0
DigiKeys produktnummer
CSSH2728FT30L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSSH2728FT30L0CT-ND - Remsbit (CT)
CSSH2728FT30L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSSH2728FT30L0
Beskrivning
RES 0.03 OHM 1% 4W 2827 WIDE
Detaljerad beskrivning
30 mOhms ±1% 4W Chipresistor Bred 2827 (metrisk 7067), 2728 AEC-Q200, strömavkänning Metallelement
EDA-/CAD-modeller
CSSH2728FT30L0 Modeller
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Storlek/dimension
L 0,264" x B 0,283" (6,71 x 7,19mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,049" (1,24mm)