CSSH2728FT10L0
DigiKeys produktnummer
CSSH2728FT10L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSSH2728FT10L0CT-ND - Remsbit (CT)
CSSH2728FT10L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSSH2728FT10L0
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 4W 2728
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 4W Chipresistor Bred 2827 (metrisk 7067), 2728 AEC-Q200, strömavkänning Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSSH2728FT10L0 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
Bred 2827 (metrisk 7067), 2728
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,264" x B 0,283" (6,71 x 7,19mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,049" (1,24mm)