CSRT2512FT51L0-UP
DigiKeys produktnummer
738-CSRT2512FT51L0-UPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSRT2512FT51L0-UP
Beskrivning
RES 0.051 OHM 1% 3.5W 2512
Detaljerad beskrivning
51 mOhms ±1% 3,5W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CSRT2512FT51L0-UP Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,126" (6,30 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,85mm)