CSRT2512FT1R20-UP
DigiKeys produktnummer
738-CSRT2512FT1R20-UPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSRT2512FT1R20-UP
Beskrivning
RES 1.2 OHM 1% 3.5W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.2 Ohms ±1% 3,5W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSRT2512FT1R20-UP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,126" (6,30 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,85mm)