CSRN2512FTR100
DigiKeys produktnummer
CSRN2512FTR100TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSRN2512FTR100CT-ND - Remsbit (CT)
CSRN2512FTR100DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSRN2512FTR100
Beskrivning
RES 0.1 OHM 1% 2W 2512
Detaljerad beskrivning
100 mOhms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CSRN2512FTR100 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,124" (6,35 x 3,15mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)