CSRF0805FT10L0
DigiKeys produktnummer
CSRF0805FT10L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSRF0805FT10L0CT-ND - Remsbit (CT)
CSRF0805FT10L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSRF0805FT10L0
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
CSRF0805FT10L0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,85mm)