CSRF0603FT10L0
DigiKeys produktnummer
CSRF0603FT10L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSRF0603FT10L0CT-ND - Remsbit (CT)
CSRF0603FT10L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSRF0603FT10L0
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 1/4W 0603
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
CSRF0603FT10L0 Modeller
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)