CSRF0402FT10L0
DigiKeys produktnummer
CSRF0402FT10L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSRF0402FT10L0CT-ND - Remsbit (CT)
CSRF0402FT10L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSRF0402FT10L0
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 1/8W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSRF0402FT10L0 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,022" (1,00 x 0,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)