CSR1206FTR500
DigiKeys produktnummer
CSR1206FTR500TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSR1206FTR500CT-ND - Remsbit (CT)
CSR1206FTR500DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSR1206FTR500
Beskrivning
RES 0.5 OHM 1% 1/2W 1206
Detaljerad beskrivning
500 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CSR1206FTR500 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)