CSR1206FTR100
DigiKeys produktnummer
CSR1206FTR100TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSR1206FTR100CT-ND - Remsbit (CT)
CSR1206FTR100DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSR1206FTR100
Beskrivning
RES 0.1 OHM 1% 1/2W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSR1206FTR100 Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)