CSR1206FK50L0 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CSR1206FK50L0 |
Beskrivning | RES 0.05 OHM 1% 1/2W 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 50 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CSR1206FK50L0 Modeller |
Kategori | Egenskaper Strömavkännande |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |