CSR1206FK50L0
DigiKeys produktnummer
CSR1206FK50L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSR1206FK50L0CT-ND - Remsbit (CT)
CSR1206FK50L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSR1206FK50L0
Beskrivning
RES 0.05 OHM 1% 1/2W 1206
Detaljerad beskrivning
50 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CSR1206FK50L0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)