CSR0805FKR300
DigiKeys produktnummer
CSR0805FKR300TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSR0805FKR300CT-ND - Remsbit (CT)
CSR0805FKR300DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSR0805FKR300
Beskrivning
RES 0.3 OHM 1% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
300 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CSR0805FKR300 Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)