CSR0805FKR250
DigiKeys produktnummer
CSR0805FKR250TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSR0805FKR250CT-ND - Remsbit (CT)
CSR0805FKR250DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSR0805FKR250
Beskrivning
RES 0.25 OHM 1% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSR0805FKR250 Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)