CSR0805FKR250 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CSR0805FKR250 |
Beskrivning | RES 0.25 OHM 1% 1/4W 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 250 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CSR0805FKR250 Modeller |
Kategori | Egenskaper Strömavkännande |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±200ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |