CSM2512FT30L0
DigiKeys produktnummer
738-CSM2512FT30L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-CSM2512FT30L0CT-ND - Remsbit (CT)
738-CSM2512FT30L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSM2512FT30L0
Beskrivning
RES 0.03 OHM 1% 3W 2512
Detaljerad beskrivning
30 mOhms ±1% 3W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning Metallelement
EDA-/CAD-modeller
CSM2512FT30L0 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)