CSM2512FT12L0
DigiKeys produktnummer
738-CSM2512FT12L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
738-CSM2512FT12L0CT-ND - Remsbit (CT)
738-CSM2512FT12L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSM2512FT12L0
Beskrivning
RES 0.012 OHM 1% 3W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 mOhms ±1% 3W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkännande Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSM2512FT12L0 Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)