CSM0603FT10L0
DigiKeys produktnummer
CSM0603FT10L0TR-ND - Remsa och spole (TR)
CSM0603FT10L0CT-ND - Remsbit (CT)
CSM0603FT10L0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSM0603FT10L0
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Strömavkännande Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSM0603FT10L0 Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)