WBNCSAC20-4OZ
DigiKeys produktnummer
2260-WBNCSAC20-4OZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WBNCSAC20-4OZ
Beskrivning
LEAD FREE NO-CLEAN FLUX CORE SIL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Utan bly Icke-ren Trådlödning Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5) 24 AWG, 25 SWG Spole, 4 oz (113,40 g)
Kategori
Smältpunkt
430°F (221°C)
Tillverkare
SRA Soldering Products
Flödestyp
Icke-ren
Förpackning
Spole
Ledningsdimension
24 AWG, 25 SWG
Artikelstatus
Aktiv
Process
Utan bly
Typ
Trådlödning
Form
Spole, 4 oz (113,40 g)
Sammansättning
Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5)
Hållbarhetstid
84 månader
Diameter
0,020" (0,51mm)