SMS36PDH1
DigiKeys produktnummer
SOU1236-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMS36PDH1
Beskrivning
CONN PLUG HSG 36POS 5.08MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
36 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon 0,200" (5,08mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMS36PDH1 Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,200" (5,08mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Dragavlastning
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Kontakttyp
Hona eller hane
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,200" (5,08mm)