SMS12RE-4TR29
DigiKeys produktnummer
SOU1659-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMS12RE-4TR29
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 5.08MM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,200" (5,08mm)
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,173" (4,40mm)
Tillv.
Övergripande kontaktlängd
0,972" (24,70mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,520" (13,20mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
118,1µtum (3,00µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyester (glasfylld)
Antal rader
4
Egenskaper
Monteringsfläns
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Ingångsskydd
IP40
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
5A
Terminering
Lödmetall
Kontaktytbehandling, tjocklek - polstift
118,1µtum (3,00µm)
Fästtyp
Låsramp
Basproduktens nummer
Kontaktlängd - hopkoppling
0,280" (7,11mm)