SMS12GE6
DigiKeys produktnummer
SOU1988-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMS12GE6
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS 5.08MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner 0,200" (5,08mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMS12GE6 Modeller
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,280" (7,11mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,177" (4,50mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,677" (17,20mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
16,0µtum (0,41µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyester (glasfylld)
Antal rader
4
Egenskaper
Monteringsfläns
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Ingångsskydd
IP40
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
7,5A