SMS24RE3S6
DigiKeys produktnummer
SOU2200-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMS24RE3S6
Beskrivning
CONN RCPT 24POS 0.2 GOLD PCB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24 Positioner Uttag Kontakt 0,200" (5,08mm) Genomgående hål Guld
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,528" (13,40mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktlängd - polstift
0,173" (4,40mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontakttyp
Honuttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Kort till kort eller kabel
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Ingångsskydd
IP40
Antal inlästa positioner
Alla
Egenskaper
Monteringsfläns
Delning - hopkoppling
Strömklassning (Ampere)
5A
Antal rader
6
Isoleringsmaterial
Termoplast (glasfylld)
Radmellanrum - hopkoppling
0,200" (5,08mm)