SDP4-24-100RT
DigiKeys produktnummer
2106-SDP4-24-100RT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDP4-24-100RT
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 101W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 4,2A
Kategori
Spänning - utspänning 1
24V
Tillverkare
SolaHD
Ström - utgång (max)
4,2A
Serie
Effekt (Watt)
101W
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Farliga områden, industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.88
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20
AC-spänning - Ingång
85-132VAC, 176-264VAC
Storlek/dimension
L 3,80" x B 2,85" x H 2,95" (96,5 x 72,4 x 74,9mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
210V
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus
DC-spänning - Ingång (Max)
375V