SDP3-15-100T
DigiKeys produktnummer
2106-SDP3-15-100T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDP3-15-100T
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 51W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 15V 3,4A
Kategori
Spänning - utspänning 1
15V
Tillverkare
SolaHD
Ström - utgång (max)
3,4A
Serie
Effekt (Watt)
51W
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Farliga områden, industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
86%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 3,58" x B 1,77" x H 2,95" (90,9 x 45,0 x 74,9mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
90V
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus
DC-spänning - Ingång (Max)
375V