SDP06-24-100T
DigiKeys produktnummer
2106-SDP06-24-100T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDP06-24-100T
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 15W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 630mA
Kategori
Spänning - utspänning 1
24V
Tillverkare
SolaHD
Ström - utgång (max)
630mA
Serie
Effekt (Watt)
15W
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Farliga områden, industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
80%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 3,58" x B 0,90" x H 2,95" (90,9 x 22,9 x 74,9mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
90V
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus
DC-spänning - Ingång (Max)
375V