TU425S36EC
DigiKeys produktnummer
271-TU425S36EC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TU425S36EC
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 36V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 36V 90-264VAC, 120-300VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärranalys, Standby-utgång, universalingång
Förpackning
Box
Monteringstyp
Chassimontering
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 6,20" x B 3,30" x H 1,62" (157,5 x 83,8 x 41,1mm)
Typ
Kapslad
Godkännande myndighet
CE, cURus, DEMKO
Antal utgångar
1
Standardnummer
Spänning - ingång
90-264VAC, 120-300VDC
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
36V