NGB425S48C
DigiKeys produktnummer
271-NGB425S48C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NGB425S48C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 80-264VAC Ingång
Spänning - isolering
4.5 kV
Serie
Effektivitet
90%
Arbetstemperatur
-20°C-80°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, Standby-utgång, universalingång
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,50" (127,0 x 76,2 x 38,1mm)
Spänning - ingång
80-264VAC
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
6.25 A