NGB425S12K
DigiKeys produktnummer
271-NGB425S12K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NGB425S12K
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4.5 kV
Serie
Effektivitet
90%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-80°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, Standby-utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,50" (127,0 x 76,2 x 38,1mm)
Spänning - ingång
80-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, DEMKO
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
25 A