NGB250S48K
DigiKeys produktnummer
271-NGB250S48K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NGB250S48K
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 173W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC Ingång
Spänning - isolering
4.5 kV
Serie
Effektivitet
90%
Arbetstemperatur
-20°C-80°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,40" (101,6 x 50,8 x 35,6mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
3.6 A