NGB250S24K
DigiKeys produktnummer
271-NGB250S24K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NGB250S24K
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 175W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4.5 kV
Serie
Effektivitet
90%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-80°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,40" (101,6 x 50,8 x 35,6mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, DEMKO
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
7.3 A