NGB150S48K
DigiKeys produktnummer
271-NGB150S48K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NGB150S48K
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 120W
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
91%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, Standby-utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,26" (101,6 x 50,8 x 32,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CB, CSA, UL
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
3.13 A