CINT1150A1206K01
CINT1150A1206K01
DigiKeys produktnummer
271-2833-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CINT1150A1206K01
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CINT1150A1206K01 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,30" (101,6 x 50,8 x 33,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
8.33 A