AAT3783AIRN-4.2-T1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 10 740
Datablad
Laddare IC Litiumjon/polymer 16-TDFN (3x4)
AAT3783AIRN-4.2-T1
DigiKeys produktnummer
863-1462-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AAT3783AIRN-4.2-T1
Beskrivning
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 16TDFN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Laddström - max.
1A
Tillverkare
Skyworks Solutions Inc.
Batterispänning
4,2V
Serie
Spänning - matning (max)
7,5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Gränssnitt
USB
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)