SIT2024BM-S1-33E-40.960000
DigiKeys produktnummer
1473-SIT2024BM-S1-33E-40.960000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIT2024BM-S1-33E-40.960000
Beskrivning
MEMS OSC XO 40.9600MHZ LVCMOS LV
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40.96 MHz XO (standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3,3V Aktivera/inaktivera SC-74A, SOT-753
Kategori
Spänning - källa
3,3V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±20ppm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Band (byggindustri)
Ström - drift (max)
4,8mA
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q100
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Frekvens
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Funktion
Aktivera/inaktivera
Storlek/dimension
L 0,114" x B 0,063" (2,90 x 1,60mm)
Utgång
LVCMOS, LVTTL
Höjd - monterad (max)
0,057" (1,45mm)