SIT1602AI-12-33E-48.000000
DigiKeys produktnummer
1473-SIT1602AI-12-33E-48.000000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIT1602AI-12-33E-48.000000
Beskrivning
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
48 MHz XO (standard) LVCMOS Oscillator 3,3V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
Kategori
Spänning - källa
3,3V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±25ppm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Band (byggindustri)
Ström - drift (max)
4,5mA
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resonatorbas
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Typ
Leverantörens enhetsförpackning
4-PQFN (2,5x2)
Frekvens
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Funktion
Aktivera/inaktivera
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)