EFR32MG24B020F1024IM48-B
DigiKeys produktnummer
336-EFR32MG24B020F1024IM48-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EFR32MG24B020F1024IM48-B
Beskrivning
IC RF TXRX+MCU BLE 48QFN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v5.3 2,4GHz 48-VFQFN exponerad kontaktyta
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EFR32MG24B020F1024IM48-B Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Känslighet
-94,8dBm
Tillv.
Minnesstorlek
1024kB Flash, 128kB RAM
Serie
Seriegränssnitt
ADC, GPIO, I2C, I2S, SPI, IrDA, UART
Förpackning
Tråg
GPIO
32
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
1,71V-3,8V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Ström - mottagande
4,4mA-5,1mA
Typ
TxRx + MCU
Ström - sändande
5mA-156,8mA
RF-familj/standard
Bluetooth
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)