EFR32MG24A410F1536IM40-BR
DigiKeys produktnummer
336-EFR32MG24A410F1536IM40-BRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EFR32MG24A410F1536IM40-BR
Beskrivning
IC RF TXRX+MCU BLE 40QFN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v5.3 2,4GHz 40-VFQFN exponerad kontaktyta
Kategori
Känslighet
-94,8dBm
Tillv.
Minnesstorlek
1536kB Flash, 256kB RAM
Serie
Seriegränssnitt
ADC, GPIO, I2C, I2S, SPI, IrDA, UART
Förpackning
Remsa och spole (TR)
GPIO
26
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
1,71V-3,8V
Ström - mottagande
4,4mA-5,1mA
Ström - sändande
5mA-19,1mA
RF-familj/standard
Bluetooth
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)