EFR32MG12P432F1024GL125-B
DigiKeys produktnummer
336-3926-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EFR32MG12P432F1024GL125-B
Beskrivning
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 125BGA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IC RF TxRx + MCU 802.15.4, Bluetooth Bluetooth v4.0, Thread, Zigbee® 2,4GHz 125-VFBGA
Kategori
Känslighet
-102dBm
Tillv.
Minnesstorlek
1024kB Flash, 256kB RAM
Serie
Seriegränssnitt
I2C, I2S, SPI, UART
Förpackning
Tråg
GPIO
65
Artikelstatus
Inte för nya designer
Spänning - källa
1,8V-3,8V
Ström - mottagande
8mA-10,8mA
Ström - sändande
8,2mA-126,7mA
RF-familj/standard
802.15.4, Bluetooth
Arbetstemperatur
-40°C-85°C